قطعات موسیقی آرامشبخش برای دوران بارداری

31 مرداد 1398
نویسنده:  

مجموعه ی پیش رو شامل 25 قطعه موسیقی آرامش بخش است که در تاریخ 1 مارچ 2018 منتشر شده است و مناسب مادرانی است که در دوران بارداری و شیردهی قرار دارند.

این مجموعه Meditation Music International نام دارد.

تاثیر موسیقی برای نوزادان حتی قبل از خواب نیز ثابت شده است و پیشنهاد می شود مادران در این زمان حتما از موسیقی های مناسب که برای این دوران ساخته شده است بهره گرفته تا ضمن آرامش برای جسم و روح خود شرایط آرامش بخشی را برای نوزاد خود نیز فراهم نمایند می توانند آرامش را برای نوزاد خود فراهم آورند.

 

 

این مجموعه بسیار نفیس از 34 قطعه ی آرامش بخش مختص برای نوزادان گردآوری شده است.

همه ی قطعات از آهنگساز مطرح اتریشی ولفگانگ آمادئوس موتسارت می باشد. موتسارت در زندگی کوتاه خود بیش از 600 قطعه موسیقی برای اپرا و همچنین شامل سمفونی، کنسرتو، موسیقی مجلسی، سونات، سرناد، و موسیقی برای گروه کر ساخت.

این آلبوم توسط Classic Home Records در یال 2011 منتشر شده است.

 

 

تقدیم به خدا ، قطعات آرامش بخش پیانو است که علیرضا لاچینی موسیقی آنرا ساخته و رضا تاجبخش آنرا با پیانو نواخته است. این آلبوم در سال 1388 منتشر شده است

 

 

آلبوم موسیقی کلاسیک برای آرامش زنان در دوران بارداری و تحریک مغزی در نوزادان

Pregnancy Classical Music-Relaxing Music for Women in Pregnant, Stimulate Brain Babies

این مجموعه شامل 15 قطعه ی متنوع کلاسیک از آهنگسازان مطرح جهان همچون یوهانس برامس، بهتوون، موتسارت و باخ می باشد که در سال 2017 منتشر شده است. این آلوم تاثیر زیادی بر رشد مغز نوزاد دارد گوش دادن به موسیقی کلاسیک نوزاد را هوشمندتر می کند. به همین دلیل مهم است که در طول بارداری به موسیقی کلاسیک گوش کنید. این مجموعه یکی از بهترین ها در این زمینه است.

 

 

قطعه وطن از آلبوم ای عاشقان ، ترانه سرا : علیرضا شجاع پور ، تنظیم کننده و  آهنگساز : فواد حجازی ، با صدای علیرضا عصار در سال 1381 منتشر شد.

علیرضا عصار متولد ۴ بهمن ۱۳۴۸ در خیابان ری، کوچه ی آبشار است. نواختن پیانو را در ۵ سالگی آغاز کرد و نخستین استاد وی کاووس سمندر بود هاست نخستین کنسرتش را در سن ۱۶ سالگی در جایگاه نوازندهی پیانو در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی اجرا نمود و پس از آن در سن ۲۲ سالگی )سال ۱۳۷۰ ( در تئاتر «پیروزی در شیکاگو » به کارگردانی داوود رشیدی و بازی مهدی هاشمی و فریماه فرجامی در جایگاه نوازندهی پیانو حضور یافت. اولین تجربهی خوانندگی وی به طور رسمی، با اجرای قطعهی «عیدانه » به سفارش مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما با سرود های از مولانا و آهن گسازی فؤاد حجازی در سال ۱۳۷۷ شکل گرفت، پس از آن در فیلم سینمایی مرد عوضی به اجرای قطعه ای پرداخت و سپس به همراه محمد اصفهانی، «قدسیان آسمان » را اجرا کرد. قطعه ی وطن یکی از کارهای میهنی ایشان می باشد

 

 

 

محمد نوری )زاده ی ۱ دی ۱۳۰۸ در رشت–درگذشته ۹ مرداد ۱۳۸۹ در تهران( مدرس آواز و خواننده ایرانی بود محمد نوری موسیقی را زبانی جهانی و از آنِ تمام اقوام و مل تهای روی زمین م یدانست و از همین رو به اقتباس و الهام از هنر کلاسیک غرب معتقد بود. او برنده جایزه «خورشید طلایی ۵۰( » سال صدای متفاوت و ماندگار( در سال ۷۸ از جشنواره مهر و دارای مدرک درجه یک هنری از شورای عالی ارزیابی کشور و وزارت ارشاد بود. وی در سال ۱۳۸۵ به عنوان چهرهی ماندگار برگزیده شد. وی تران ههای زیادی با تم میهنی چون «جان مریم « ،» شالیزار ،» «واسونک « ،» جمعه بازار « ،» ایران ایران » را اجرا کرد هاست.

قطعه: ایران ایران
آلبوم: دلاویزترین
ترانه سرا: تورج نگهبان
آهنگساز: محمد سریر

 

 

 

سالار عقیلی ( متولد 11 آذر 1356، تهران) خواننده موسیقی سنتی ایرانی است. او دانش آموخته ی هنرستان موسیقی سورهه و نیز دارای مدرک کارشناسی در رشته ی بازیگری تئاتر است.

قطعه ک وطن

ترانه سرا : زنده یاد افشین یدالهی

آهنگساز : بابک زرین

تنظیم کننده : بابک زرین

سال انتشار : 1393

 

 

 

 

نظر بدهید 72  بازدیدها
Super User

نظر شما

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن