کرونا همه چیز را تغییر داد، حتی کسب و کارها را

26 ارديبهشت 1399
نویسنده:  

حضور ویروس کووید 19 در جهان دنیای اقتصاد را با چالش جدید مواجه کرد.

کسب و کارهای گذشته که نیاز به ایجاد تبلیغات گسترده و ایجاد تراکم مخاطب داشت و گاهی حتی بازاریابی‌ها حضوری صورت می‌گرفت بازار خود را از دست و تبدیل به تهدیدی برای سلامتی شد، هرچند که چند سالی بود که دنیای استارتاپ‌ها رونق گرفته بود و مشاغل به سمت تولید اپلیکیشن‌های متعدد و فروش محصولات و جذب مخاطب به شیوه متفاوت دست زده بودند. اما گویا شوک یکباره این ویروس جهان و دنیای اقتصاد جهانی از ریز و درشت را با چالش مواجه کرد. اگر بخواهیم به خردترین جزء اقتصاد که در اصل کل اقتصاد را مدیریت می‌کند بپردازیم، نگاه به کسب درآمدهای کوچک خانوارها اولین قدم و اولین گام است. مشاغل متعددی حضور خود را به شکل اینترنی و آنلاین آغاز کرده‌اند اما همه به یک اندازه با استقبال روبه رو نشده‌اند. آغاز کسب و کار اینترنتی  هرچند که در مقابل شیوه کار سنتی نیاز به سرمایه کمتر داردو با ریسک پایین‌تری مواجه است، اما برنامه‌ریزی و تفرک برای جست‌وجوی بازار و مشتری همچنان از اهمیت بالا برخوردار است. شاید اولین گام داشتن یک ایده پول‌ساز است تا بعد بخواهیم به نحوه اجرایی کردن آن بیندیشیم.

گاهی واسطه بودن بدون آن که خود به تولید محصول بپردازیم می‌تواند درآمد مناسی برای ما به همراه داشته باشد. کافی است محصول مناسب و مشتری پسندی را انتخاب کنید و آن را از منبع خریده به مشتری بفروشید.

فروش محصولات دیگران نیز مثل هر کار دیگری بالاخره زمانش به سر می‌رسد، برندسازی کنید و با ایجاد خلاقیت محصول خود را با کیفیت بالا و جذابیت مشتری پسند در سایت‌های معروف تبلیغ کنید تا برند خود را داشته باشید.

امروزه برنامه‌های کاربردی متقاضیان خرید بالایی دارد. با خلاقیت خود ابزارهای رسانه‌ای کاربردی را برای بازار پر مخاطب مشتریان طراحی و آماده کنید. شاید بیندیشید بهای ساخت چنین برنامه‌هایی چه می‌شود. یادتان باشد ایده خوب می‌تواند پول بسازد، بعلاوه ساخت چنین برنامه‌هایی هزینه بالایی ندارد و مخاطب کالای جدید و کاربردی می‌خواهد.

یکی از بدیهی‌ترين بسترهاي مورد نياز در كسب و كار اينترنتي دامنه وب سايت‌ها است. شما مي‌توانيد دامنه‌هايي كه در آينده داراي برند و نام خواهند شد را شناسايي كرده و از قبل خريداري كنيد و در زمان لازم به مجموعه برند شده با قيمت بالا بفروشيد. همچنین طراحی سایت نیز مشتری‌های خودش را دارد.

مغازه‌داري اينترنتي و داشتن یک فروشگاه آنلاین نيز ايده خوبي است كه در آن به فروش محصولات ديگران بپردازيد. فروشگاه‌هاي اينترنتي معمولا با هزينه اندك درآمد خوبي را كسب مي‌كنند.

 

هر كسب و كاري نياز به مدير اجرايي دارد. كسب كه فعاليت‌هاي اجتماعي آن مجموعه را بر عهده بگيرد. پيشنهاد مناسبي مي‌تواند باشد. تبليغات و مديريت امور اجتماعي كسب و كارهاي ديگر را برعهده بگيريد. به عنوان كارمند حرفه‌اي در خدمت شركت‌هايي باشيد كه نياز به كمك در مديريت كسب و كار اينترنتي خود دارند.

وبلاگ خود را راه‌اندازي كنيد و زماني كه به بهره برداري رسيد به شركت‌هاي هم موضوع بفروشيد. آن‌ها مشتاق صفحات جذاب و پرمخاطب برای جذب مشتری خود هستند. در کنار صفحه مجازی خود، بخشی از آن را تبدیل به فروشگاه یا محل تبلیغ دیگر شرکت‌ها کنید.

 خلق تم‌های وردپرس هم میتواند یک ایده پولساز کسب و کار اینترنتی باشد.

پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس ربا آن که خطرناک است اما می‌تواند درآمد خوبی برای شما رقم بزند. هرچه بیشتر بیاموزید بیشتر پول در میاورید.

همچنین می‌توانید در ازای قلم و ایده‌ها و تصاویر خوب خود دستمزد دریافت کنید و مطالب خود را به صفحات مجازی دیگر بفروشید و برای آن‌ها بنویسید.

انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی نیز از همین دست است و شما دستمزد دانش خود را دریافت می‌کنید. تدریس و برگزاری کارگاه آموزشی در زمینه دانش شما نیز یک فعالیت درآمدساز و علمی است.

طراحی جلد کتاب، صفحه وبلاک، محتوای تبلیغاتی و محصولاتی از این دست، خوراکی است که شرکت‌های تازه تاسیس بسیار به آن نیاز دارند. زمان را از دست ندهید و از تمام هنر و خلاقیت خود برای خلق ابزارهای تبلیغاتی برای فروش بهره بگیرید.

نمونه‌خوانی، نقد و بررسی سایت‌ها و هر چه که بتواند نقایص کالا و شرکت‌ها را از بین برد و محصول و کالا را برای جذب مخاطب آماده سازد، نیاز شرکت‌ها و فروشندگان است و حاضرند برای آن دستمزد خوبی پرداخت کنند.

جمع‌آوری لیست شرکت‌های رقیب، افراد نخبه و صاحب ایده و مغز، فروش دنبال‌کننده و مخاطب، تهیه رزومه و معرفی مجموعه تازه تاسیس شده نیز جزو نیازهای مبرم هر مجموعه‌ای است از آن غافل نشوید که بسیار پول‌ساز است.

نظر بدهید 71  بازدیدها
برچسب ها
مجتبی خوش لهجه

نظر شما

ماهنامه فرهنگی ، هنری ، اجتماعی ذهن آویز با تلاش جمعی از فرهیختگان و صاحبنظران جامعه در صدد است تا با رویکرد سلامت محور به مسائل جامعه بپردازد. این ماهنامه ، 28 ام هر ماه به صورت تمام الکترونیک از طریق وبگاه www.zehnavizonline.ir با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شود.خوشحالیم قدمی هرچند کوچک برای سلامت جامعه بر می داریم.

ذهن آویز

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن